joomla templates top joomla templates template joomla

Zmalowała Warszawę

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie

Siedmioletnia Iga Arczyńska z Centrum Działań Plastycznych Akademia w Świeciu znalazła się wśród trzydzieściorga nagrodzonych na Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Warszawa – moja stolica”. To nie pierwszy sukces młodej plastyczki. Na swoim koncie ma m.in. laur zdobyty za wykonanie ilustracji do wiersza Marii Konopnickiej. Tym razem zmierzyła się z szeroko pojętą tematyką Warszawy. 

- Namalowałam Pałac Kultury i Nauki, Kolumnę Zygmunta, Syrenkę a wokół nich domek, bloki i ścieżki – wymienia Iga. - Praca nad wszystkim zajęła mi tydzień – dodaje. Pod okiem instruktorki Hanny Kaweckiej powstał rysunek, który jurorzy wyłonili spośród ponad tysiąca nadesłanych. - Na rozdanie nagród do Warszawy zaproszono w sumie trzydzieści osób z całej Polski – mówi Hanna Kawecka. Niewątpliwie, Idze pomógł fakt iż wcześniej trzykrotnie miała okazję zwiedzać stolicę. Na co dzień, oprócz Akademii, maluje w domu.

- W pokoju jest pełno moich prac. Kiedyś z tatą wymyślaliśmy sobie nasze wymarzone wycieczki i przenosiliśmy je na rysunki – opowiada mała artystka. Teraz czeka ją kolejny wyjazd do Warszawy – 28 kwietnia w warszawskim Pałacu Młodzieży zaplanowano wręczenie nagród w konkursie.