joomla templates top joomla templates template joomla

Z wizytą na placu budowy

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie

Na pływalni w Przechowie położono już dach. Tradycyjnej wiechy wprawdzie nie było, ale była za to wizyta władz gminy w nowo budowanym obiekcie. Na basenie położono blachy dachowe, które potem będą ocieplane. Jednocześnie trwają prace związane z rozprowadzaniem kanałów wentylacyjnych, rur wodno-kanalizacyjnych i sieci elektrycznej. 

Całość prac, łącznie z odbiorem technicznym obiektu, potrwa do końca 2015 r. Powierzchnia basenu zwiększy się z 1260 do 2700 m kw. (powierzchnia użytkowa wyniesie 1660 m). Wewnątrz, oprócz głównej niecki, będzie także basen do nauki pływania oraz szereg atrakcji wodnych: rwąca rzeka, dysze do masażu, jacuzzi i gejzery. Jednym z atutów pływalni będzie dwupoziomowa zjeżdżalnia – jedna o długości 40 m i druga 75 m. Nie zabraknie również bufetu, salki fitness, gabinetu masażu i trybun widowni.

W wizytacji inwestycji uczestniczyli burmistrz Tadeusz Pogoda, wiceburmistrz Krzysztof Kułakowski, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wójcik oraz Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. Gości oprowadzał Andrzej Wosik, prezes bydgoskiej firmy Ebud, która wygrała przetarg. - Jesteśmy zadowoleni z postępu prac. Na początku przyszłego roku nowoczesny i funkcjonalny obiekt będzie już służył mieszkańcom – mówi kierownik Ryszard Sadowski.