joomla templates top joomla templates template joomla

Szansa dla małych firm

włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

Ponad 56,5 miliona złotych jest w puli kolejnego konkursu o dofinansowanie małych i średnich przedsiębiorstw. Nabór wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozpocznie się 10 sierpnia.

Dzięki konkursowi małe i średnie przedsiębiorstwa z regionu mają szansę na rozbudowę firmy i wprowadzenie na rynek nowych produktów lub usług. Wpłynie to na wzmocnienie konkurencyjności oraz na wzrost zatrudnienia. Dofinansowane zostaną projekty, których założeniem są działania na rzecz zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług przy jednoczesnym zwiększeniu zatrudnienia.
 
- Zachęcam firmy działające w naszym regionie do ubiegania się o te pieniądze. Intensywny strumień wsparcia inwestycji produkcyjnych przedsiębiorstw to jeden z instrumentów walki ze skutkami kryzysu gospodarczego – komentuje mówi marszałek Piotr Całbecki.
Więcej informacji o kujawsko-pomorskim pakiecie antykryzysowym tutaj .
 
Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 10 sierpnia i będzie odbywał się w sposób ciągły do wyczerpania limitu środków. Łączna suma do rozdysponowania to 56,5 miliona złotych.Maksymalny poziom dofinansowania wynosi:

- dla mikroprzędsiębiorstw – do 70 procent (minimalna wartość projektu to pół miliona złotych),
- dla małych przedsiębiorstw – do 60 procent (minimalna wartość projektu to sto tysięcy złotych),
- dla średnich przedsiębiorstw – do 50 procent (minimalna wartość projektu to sto tysięcy złotych),
Maksymalna wartość projektu to 8 milionów złotych.

Wszystkie informacje o konkursie wraz z załączoną dokumentacją tutaj .

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego