joomla templates top joomla templates template joomla

Piknik Nordic Walking

włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

 W dniu 02.05.2009 roku odbył się w Tleniu piknik, który uwieńczył wspólne działania Powiatu Świeckiego oraz Gminy Osie związane z otwarciem Centrum Nordic Walking Bory Tucholskie. Impreza rozpoczęła jednocześnie sezon turystyczny w Powiecie Świeckim.

Uroczystego otwarcia tras dokonali: Pani Marzena Kempińska-Starosta Świecki, Pan Michał Grabski-Wójt Gminy Osie, Pan Piotr Kasprzyk-Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebciny, Pan Marek Sobczak- Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie, Pani Justyna Semrau- Zarządzająca Pensjonatem „Samotna nad Wdą,”, oraz Pani Alicja Bobińska –Zarządzająca Ośrodkiem Wypoczynkowym „Perła”.

Licznie przybyli goście mieli okazję uczestniczyć w prezentacji nowo otwartych szlaków Nordic Walking, poznać specyfikę tego sportu. Zajęcia były prowadzone przez wyspecjalizowanych  trenerów, którzy po krótkim instruktarzu oraz rozgrzewce wyruszyli z ochotnikami w trasy. Uczestnicy wrócili uśmiechnięci i zdrowo zmęczeni a w nagrodę za przebycie szlaku otrzymali pamiątkowe gadżety. Po tym przyjemnym wysiłku przyszedł czas na dalsze punkty programu festynu tj. na pokazy strażackie oraz występy zespołów. Podczas całej imprezy zainteresowani mogli pobrać materiały informacyjne oraz dowiedzieć się o ciekawych miejscach w stoisku Powiatu oraz Gminy.

„Szlak Nordic Walking- rozwój turystyki w Powiecie Świeckim" to przedsięwzięcie związane z realizacją Strategii Powiatu Świeckiego na lata 2007-2013, które ma na celu uatrakcyjnienie terenów rekreacyjnych powiatu obejmujących Gminę Osie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt  i jednocześnie mamy nadzieję, że jest to początek długiej i efektywnej współpracy na rzecz rozwoju turystyki w Powiecie Świeckim.

Trasy Nordic Walking

   1. „Grzybek” w miejscowości Osie wynoszącej 8,2 km;
   2. „Pętla Zatoki” miejscowości Osie  wynoszące  12,2 km;
   3. „Do Piekła” w miejscowości Tleń wynoszącej 3,3 km;
   4. „Stara Rzeka miejscowości Tleń wynoszącej  13,3 km;
   5. „Na Perłowym szlaku”  w miejscowości Tleń wynoszącej  5,2 km;
   6. „W Borowej Dolinie” w miejscowości Brzezin wynoszącej 4,2 km;