joomla templates top joomla templates template joomla

„Paszport Łagodnej Krainy”

włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

 

 - Paszport proszę…
- Eee… Przepraszamy… Ale my nie mamy Panie Władzo…
- Państwo mnie nie zrozumieli… To ja mam dla Państwa paszport - „Paszport Łagodnej Krainy”…

Od 1 czerwca na regionalnym turystycznym rynku pojawiła się nowa publikacja, będąca pomysłem Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE. W tczewskim biurze LOT KOCIEWIE i prowadzonego przez nią Kociewskiego Ośrodka Informacji Turystycznej oraz w centralnych punktach informacji turystycznej na terenie Kociewia (Powiatowych Centrach Informacji Turystycznej w Świeciu i Starogardzie Gdańskim oraz Diecezjalnym Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie) można otrzymać dość niezwykły dokument, który pomoże zaplanować wakacyjny czas pełen atrakcji. Opracowany w całości merytorycznie i graficznie przez LOT materiał, znalazł się stalowo-chabrowej książeczce. Na okładce chaberek, nazwa Regionu, a w środku…

- Paszport to wyjątkowy w pomyśle i treści przewodnik po Naszym Regionie. 17 najciekawszych kociewskich lokacji okraszonych fotografiami, unikatowymi opisami oraz propozycjami imprez kulturalno-rozrywkowych powinno przypaść do gustu tym, których pociąga aktywne spędzanie czasu – mówi Emilia Laskowska, pracownik LOT KOCIEWIE, a w tym wypadku zarazem koordynator projektu i wakacyjnej zabawy. – Zaczęliśmy ją 1 czerwca, zakończymy na sam finał sezonu turystycznego w naszej strefie geograficzno-klimatycznej, czyli 30 września 2009.
„Paszport Łagodnej Krainy” to mini informator o tym, co najważniejsze pomiędzy czterema krańcami Kociewia, to przemyślana wycieczka wzdłuż i wszerz najbliższej oraz trochę dalszej okolicy. Na czym polega zabawa proponowana i w pełnym nakładzie 2 tysięcy sztuk fundowana (wszak egzemplarze wydawnictwa są całkowicie bezpłatne) Kociewiakom?

- 17 miejsc i 17 odwiedzin to zarazem 17 zdobytych pieczątek potwierdzających „zaliczenie” kolejnych etapów podróży i przeżycie 17 przygód. Szczegółowy, lecz miło przystępny regulamin na jednej ze stron paszportu określa wszystko, co turysta wiedzieć powinien, aby w październiku miał szansę na wygraną. Tak to prawda, na zakończenie tegorocznej edycji zabawy z „Paszportem Łagodnej Krainy” przeprowadzone zostanie losowanie nagród i upominków, dla tych, których czas wakacji kociewskich pozytywnie „zostanie zweryfikowany”. Co to znaczy?

- Wizyta w jednym z 17 miejsc Kociewia, to zdobycie pieczątek. Należy jak najwięcej ich zebrać, a „Paszport” przynieść do jednego z czterech centrów informacji turystycznej (wymienionych na początku artykułu Tczewa, Pelplina, Świecia, Starogardu Gdańskiego – dop. red.). Obsługa punktu pobierze z książeczki kartkę z danymi osobowymi gracza-turysty, która to kartka trafi do siedziby LOT KOCIEWIE. „Paszport” na pamiątkę zostaje u kociewskiego podróżnika – dodaje Emilia Laskowska. Zatem…

W przyjemny i ciekawy sposób zdobądź „kociewskie szlify”.
Jeśli to pierwsza taka wyprawa - przed Tobą 4 miesiące zupełnie nowej przygody!
Jeśli nie jesteś nowicjuszem – przed Tobą około 120 dni zupełnie nowych odkryć!
Nie popełnij błędu „niezabawienia się w Kociewie”!
Czeka Cię sama przyjemność! Możesz ruszać na Kociewie!
Ruszaj, bo inni już ruszyli! Nie trać czasu – zaczynaj! Szerokiej stecki!
Do zobaczenia w październiku!

Poznasz Kociewie – przed Tobą cały turystyczny świat będzie stał otworem!

Wszystkich szczegółowych informacji udziela oraz wiele materiałów informacyjno-reklamowych przekaże:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
tel. 058 531 37 41 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.