joomla templates top joomla templates template joomla

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu z czytelnikami spotkał się Andrzej Grzyb

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

alt Podczas dyskusji czytelnicy odbyli podróż na Kociewie, do miejscowości Złe Mięso, miejsca narodzin pisarza. Poznali również historię kariery politycznej Pana Senatora. Nasz gość podzielił się z czytelnikami refleksją, czym dla niego jest literatura jak sam powiedział: jest realizacją wielkiej pasji, a możliwe, że jest to forma terapii. Jak autor wspomniał 99 % tekstu często ląduje w koszu, a tylko z jednego procenta niekiedy powstaje jakaś forma literacka.Jak się okazało, Andrzej Grzyb ma wiele pasji, jedną z nich jest fotografia, przyznał, że z aparatem prawie się nie rozstaje, aby uchwycić każdą chwilę, zjawisko czy piękno natury. Życie jest wystarczająco bogate, a w każdym drobiazgu jest coś szczególnego.

Zdjęcia Andrzeja Grzyba często zamieszczane są w rożnych albumach o Kociewiu, a także w jego własnych książkach. Autor wspomniał, że wkrótce ukaże się album z jego fotografiami: „Kociewie w fotografii”. W czasie spotkania okazało się, że Pan Senator jest również smaoszem dobrej kuchni, należy wspomnieć, że w swoim dorobku literackim ma takie książki kucharskie: „W kuchni i przy stole. Ksiónżka o jeściu na Kociywiu”, „Kociewska książka kucharska. Podręczna wedle odmian pór roku i zwyczaju spisana” oraz jeszcze ciepła „Myśliwska książka kucharska. Literacko okraszona”.

Okazało się, że Andrzej Grzyb jest nie tylko pisarzem, poetą czy politykiem, ale kucharzem, smakoszem, wędkarzem-podróżnikiem, człowiekiem wielu pasji i świetnym gawędziarzem. Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek przez autora. W spotkaniu uczestniczyli: prof. Maria Pająkowska-Kensik, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, uczniowie Szkół Katolickich im. ks. dr. Bernarda Sychty w Świeciu oraz czytelnicy naszej biblioteki.