joomla templates top joomla templates template joomla

Spotkanie z Szymonem Hołownią

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

alt Szymon Hołownia (ur. 3 września 1976 w Białymstoku) – polski dziennikarz i publicysta. Publikuje w tygodniku „Newsweek Polska”. Wcześniej był zastępcą redaktora naczelnego dodatku „Plus Minus” „Rzeczpospolitej”, w latach 1997-2000 pracował w dziale kultury „Gazety Wyborczej”, a w latach 2001-2004 w dziale społecznym „Newsweek Polska”, w którym specjalizował się w tematyce religijnej; był też zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Ozon”. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Więzi”, „Machinie”, „Kulturze Popularnej”. Współpracuje z radiem Pin i Vox FM, w 2006 roku prowadził w TVP 1 program Po prostu pytam.

Jest dyrektorem programowym kanału religia.tv. W tej stacji prowadzi etyczny talk show Między sklepami nadawany z centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie oraz cykl rozmów o cierpieniu Ludzie na Walizkach. Od 2008 współprowadził razem z Marcinem Prokopem program Mam talent! w telewizji TVN. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów, pracował jako ratownik medyczny (założył białostocki oddział fundacji "Pomoc Maltańska") a także studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. W 2004 roku otrzymał nominację do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka „za stworzenie unikalnej na polskim rynku formuły pisania o sprawach religijnych w masowym piśmie świeckim”. W roku 2007 został laureatem nagrody „Ślad”. W 2006 roku otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii wywiad za rozmowę z ks. prof. Jerzym Szymikiem pt. "Niebo dla gołębi", a w 2007 roku w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne za wywiad z etykiem i filozofem dr Kazimierzem Szałatą pt.: „Pamięta Pan Hioba”. W roku 2007 został laureatem VII edycji konkursu dziennikarskiego "Oczy Otwarte" Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji w kategorii najlepszy artykuł prasowy (wywiad z Joanną Suchowską i Pawłem Bałą „Nieważne, że bez happy indu”). Laureat Nagrody Literackiej Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego w 2007 za książkę „Tabletki z krzyżykiem”, laureat przyznawanej przez Podziemne Pismo Tajniak nagrody Tajniak 2007 w kategorii "książka roku" za książkę "Tabletki z krzyżykiem". Laureat Studenckich Nagród Dziennikarskich MediaTory w kategorii NawigaTOR 2008 - dla publicysty, dzięki któremu poglądy studentów zaczynają iść własną drogą.

PODCZAS SPOTKANIA AUTORSKIEGO BĘDZIE MOŻNA NABYĆ KSIĄŻKI SZYMONA HOŁOWNI ORAZ ZDOBYĆ AUTOGRAF AUTORA!!!
 
Jeśli chcesz się dowiedzieć, o czym mowa, książka Szymona Hołowni jest właśnie dla ciebie! Jak pisze sam autor, to coś dla tych: „którzy  z Kościołem mają do czynienia od święta, ale wciąż są go ciekawi. Być może chcieliby dowiedzieć się, jak księża przygotowują się do kazań, czym różni się przeor od proboszcza i o co tak naprawdę chodzi z wymaganym przez księży »strojem godnym«. Nie dla mocno »zaawansowanych« katolików, którzy odpowiedź na te pytania znajdą u swoich duszpasterzy lub w setkach mądrych specjalistycznych książek. Ta książka żadną miarą nie jest specjalistyczna”. Autor w typowy dla siebie lekki sposób łączy problemy teologiczne z opisami kościelnej obyczajowości, dodając do tego mnóstwo anegdot. Kościół dla średnio zaawansowanych to pierwsza książka Szymona Hołowni. W obecnym wydaniu została jednak zmieniona i uzupełniona, między innymi z powodu przemian, jakie zaszły w Kościele w ostatnich latach. Wraz z inną książką tego autora, Monopolem na zbawienie, stanowi przystępne i nowoczesne kompendium wiedzy dla młodego katolika.