joomla templates top joomla templates template joomla

Inwestujemy w bardziej komfortowe życie mieszkańców

włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Chyba wszytkich ucieszy fakt, że Świecie się rozbudowuje, zwłaszcza, że ma to wpływ na poziom i komfort naszego życia.

W najbliższym czasie mieszkańcy Świecia spotkają się z pracami budowlanymi m.in. na ulicy Kociewskiej na Osiedlu 800-lecia. Przetarg na budowę tej drogi wartości 342 304,01 zł wygrał  Zakład Drogowo Mostowy w Świeciu. W ciągu tygodnia zostanie podpisana umowa na wykonanie robót. Wykonawca będzie miał 2 miesiące na zrealizowanie tego zadania.

Zakończył się również przetarg na wykonanie ulicy Piłsudskiego oraz postawienie oświetlenia na Osiedlu Marianki IV. Termin zakończenia prac przewidziano na trzecią dekadę listopada br., a koszt tej inwestycji to 239 679,32 zł. Warto nadmienić, iż na ulicy Piłsudskiego ZWiK wykona również prace związane z budową sieci wodno-kanalizacyjnej.

W ciągu tygodnia poznamy wykonawcę prac remontowych Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi (więcej o ŚDS w artykule z 07.10.2009 r. „Środowiskowy Dom Samopomocy”), ponieważ termin składania ofert minął wczoraj.

Jeszcze w tym miesiącu poznamy wykonawcę, który podejmie się poprowadzenia prac na terenie powojskowym, ponieważ rozstrzygnięcie przetargu nastąpi po 21.10.br. Dotyczy on budowy i przebudowy dróg i chodników, sieci podziemnych oraz infrastruktury. Najbardziej ucieszy młodszych mieszkańców, fakt że powstanie tam również Park Jordanowski.

Będziemy informowali o postępach w pracach i nowych wyzwaniach w postaci inwestycji, które podejmuje Urząd Miejski.

Renata Fluder-Bielawska - rzecznik prasowy UM