joomla templates top joomla templates template joomla

Iława zwycięzcą turnieju Pucharu Miast w Świeciu

włącz . Opublikowano w Świecie wiadomościaltBył to drugi z serii dwunastu turniejów organizowanych w miastach północnej Polski.
Turniej odbył się przy zamku w Świeciu. Mimo ulewnego deszczu już o 14 pojawiło się wielu kibiców, a z nimi Burmistrz Świecia Pan Tadeusz Pogoda. Mieszkańcy miasta twierdzą, że zawsze wraz z pojawieniem się Pana Burmistrza zaczyna świecić słońce i tym razem tak się stało. Punktualnie o godzinie 16.30 rozpoczęły się zmagania trzech drużyn z Pucharowej Grupy B. Reprezentanci Świecia zmierzyli się z zespołami z Brodnicy i Iławy.
 
O awans do finału walczyły drużyny miast w składzie:

     Brodnica:

 1.    Andrzej Czyżewski
2.    Edward Szczygieł
3.    Grzegorz Szymański
4.    Jan Iwankowski
5.    Maciej Rżeński
6.    Marek Jarmulski
7.    Mirosław Radkowski
8.    Przemysław Dąbrowski

    Iława:

 1.    Robert Wrzesiński
2.    Czesław Caban
3.    Paweł Łyziński
4.    Wiesław Roszak
5.    Grzegorz Frąckowiak
6.    Radosław Burza
7.    Rafał Polański
8.    Tadeusz Ewertowski

    Świecie:

 1.       Artur Krzyżewski
2.       Dariusz Sadowczyk
3.       Grzegorz Danielewski
4.       Ireneusz Jankowski
5.       Jarosław Ligmanowski
6.       Marcin Bartkowiak
7.       Roman Kluczyk
8.       Tomasz Stożek
 
Zawodnicy rywalizowali w pięciu niezwykle widowiskowych konkurencjach: „Katapultach”. „Mechanikach”, „Latających dywanach”, „Skakance gigant” oraz „Latających rowerach”. Pierwsze zmagania o nazwie „Katapulty” przysporzyły zawodnikom wiele trudu. Zadaniem było złożenie katapulty i oddanie strzałów do ściany z kontenerów po piwie SPECJAL. Niestety w regulaminowym czasie- 10 minut- żadnej z drużyn nie udało się naruszyć przygotowanej ściany. W trakcie dwóch doliczonych minut najlepsza okazała się drużyna z Iławy.

Kolejnym zadaniem było przepchnięcie samochodu w wyznaczone miejsce, zmiana kół i podłączenie akumulatora oraz zmieszczenie sześcioosobowej załogi wewnątrz samochodu. Również w tej konkurencji Iława okazała się najlepsza wykonując zadanie w niesamowicie krótkim czasie- 2 minuty 20 sekund. Jako drudzy na mecie pojawili się zawodnicy ze Świecia (3minuty 1 sekunda), a ostatni podjechali Brodniczanie (3 minuty 16 sekund).

Do pokonania kolejnej konkurencji potrzebna była ogromna siła jednego z zawodników, który przeciągał swoich czterech kolegów na SPECJALnym dywanie do wyznaczonej strefy przed linią mety. Przy tych rozgrywkach pomocna okazała się mokra trawa, powodująca poślizg dywanów. Bezkonkurencyjnie wygrali gospodarze pokonując wyznaczoną trasę w rekordowym czasie 45 sekund. Drużynie Iławy zajęło to 2 minuty 38 sekund, a Brodnicy 3 minuty 55 sekund.

Podczas czwartej konkurencji zawodnicy musieli przenieść jak najwięcej elementów piankowych
z podestu A na podest B, utrudnieniem był fakt, iż niosąc każdy element zawodnik musiał przeskoczyć przez SPECJALNĄ skakankę. Tym razem mokra trwa tyko utrudniała zadanie. W tej konkurencji po raz pierwszy tego dnia wygrała Brodnica. Jako druga ukończyła zadanie Iława, a następnie Świecie.

Na zakończenie turnieju przeprowadzono najbardziej emocjonującą konkurencję – „Latające rowery”. Zawodnicy, zabezpieczeni uprzężami, siedzieli na rowerach osadzonych w SPECJALnym stelażu
i pedałując wykonywali pełne obroty całej konstrukcji. Najwięcej, bo aż 95 obrotów wykonali zawodnicy z Iławy, tylko o jeden mniej wykonała drużyna Brodnicy. Trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Świecia.

Zwycięzcą pucharowego spotkania w Świeciu została drużyna z Iławy z łączną liczbą punktów 21. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze z 13 punktami. Brodnica zakończyła turniej z wynikiem
11 punktów.
 
Następne spotkania drużyn Pucharowej Grupy B odbędą się 27 czerwca w Brodnicy i 1 sierpnia
w Iławie. Drużyna, która uzyska największą łączną liczbę punktów weźmie udział w finałowym starciu 22 sierpnia w Elblągu, w którym spotkają się najlepsze zespoły z trzech grup Pucharowych. Będą one walczyć o główną nagrodę dla swojego miasta. Sponsor Pucharu Miast ufundował SPECJALne nagrody:
 
I miejsce – 100 000, 00 zł.                   
 II miejsce – 30 000, 00 zł.                                
III miejsce – 10 000, 00 zł
Każde miasto walczące w finale przedstawi listę przedsięwzięć, inwestycji przewidzianych dla swoich mieszkańców. I to oni właśnie w głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej www.specjal.pl oraz SPECJALnych kuponów, będą decydować o przeznaczeniu wygranej. Sponsor Pucharu Miast Browar producent marki SPECJAL przekaże pieniądze pochodzące z wygranej bezpośrednio
na wybraną przez uczestników głosowania inwestycję.
 
Oprócz atrakcji związanych ze zmaganiami drużyn, organizatorzy – agencja LIVE, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu oraz Urząd Miasta Świecia przygotowali szereg atrakcji dla uczestników imprezy. Na scenie można było zobaczyć zespoły lokalne: The Sin, zespół hip hop Step by Step, zespół tańca towarzyskiego Furia oraz wokalistki Martę Ledzińską i Patrycję Olędzką.

Poza występami wokalnymi obecni obejrzeli również pokaz Aikido. O godzinie 20.00 zagrał zespół The Glennskii's, grający muzykę określaną mianem „Modern Classic”.

O godzinie 21.30 wystąpiła SPECJALna gwiazda – Patrycja Markowska - jedna z najpopularniejszych wokalistek rockowych w Polsce, laureatka złotej płyty za album „Świat się pomylił”.

Impreza zakończyła się tuż przed północą pokazem sztucznych ogni. Organizatorzy turnieju w Świeciu - Agencja LIVE, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu oraz Urząd Miasta Świecia.