joomla templates top joomla templates template joomla

Europejskie kolędowanie

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Tegoroczne Europejskie kolędowanie jest kontynuacją kampanii rewitalizacyjnej Kujawsko-Pomorskie – Mój region w Europie, która odbyła się w sierpniu i na początku września 2010 r. Dwadzieścia miast, które najlepiej realizują projekty rewitalizacyjne, otrzyma ufundowane przez Urząd Marszałkowski, choinki wraz z oświetleniem.
Choinki są ustawiane w miejscach zrewitalizowanych/rewitalizowanych. Ponieważ Świecie jest jednym z tych miast, wczoraj otrzymaliśmy choinkę, która stanęła przy placu zabaw na ul. Hallera.

Pozostałe miasta, które zostały wyróżnione to: Radziejów, Gniewkowo, Barcin, Brodnica, Koronowo, Mogilno, Golub-Dobrzyń, Wąbrzeźno, Lipno, Solec Kujawski, Chełmża, Rypin, Tuchola, Chełmno, Inowrocław, Grudziądz, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz. W 10* miastach najsprawniej radzących sobie z rewitalizacją planowane są dodatkowe atrakcje: ok. godzinny koncert kolęd i pastorałek Tomka Kamińskiego z zespołem oraz drobne upominki dla mieszkańców miast w postaci pierników, śpiewników i aniołów z masy solnej. Ww. atrakcje będą czekały na mieszkańców naszej Gminy 16 grudnia br. o godz. 17.00 na Dużym Rynku.

Serdecznie zapraszamy.