joomla templates top joomla templates template joomla

Dyskusyjny Klub Książki

um-swiecie.pl włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

alt

Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki przedmiotem dyskusji będzie książka Jacka Cygana KLEZMER OPOWIEŚĆ O ŻYCIU LEOPOLDA KOZŁOWSKIEGO KLEINMANA 

Kiedy Europa próbowała otrząsnąć się  z koszmarów I wojny światowej, na jej wschodnich rubieżach, w Polsce, urodził się człowiek, którego życie, na tle innych losów niezwykłych i niebezpiecznych ułożyło się w sposób szczególnie niezwykły i niebezpieczny.

 Człowiek ten przeżył holocaust, chociaż los robił wiele, by tak się nie stało, ba, kazał mu nawet przeżywać własną śmierć. Tym człowiekiem jest Leopold Kozłowski-Kleinman. Szczęśliwie żyje nadal i nietrudno spotkać go w Krakowie, na starym Kazimierzu. Chodzi po tych samych kamieniach, po których stąpał genialny żydowski poeta i pieśniarz Mordechaj Gebirtig. Jego muzyka, tak jak muzyka Gebirtiga, rozbrzmiewa w synagogach i salach koncertowych całego świata. Słuchając jej w krakowskiej synagodze Tempel ma się wrażenie, że tamten zamordowany świat polskich Żydów trwa, jak trwał przez wieki! Dzieje Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana są tematem tej książki.

 

Wszystkie chętne osoby serdecznie zapraszamy!!!

(bliższe informacje u opiekuna Klubu Marcina Warmke - Wypożyczalnia dla Dorosłych0