joomla templates top joomla templates template joomla

Bartoszyce zwycięzcami Pucharu Miast !!!

włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

W sobotę 22 sierpnia, na Wyspie Spichrzów w Elblągu odbył się finał Pucharu Miast. Do walki o główną nagrodę stanęły cztery najlepsze drużyny, wyłonione podczas 12 spotkań. Turnieje odbywały się od 23 maja do 8 sierpnia na terenie Północnej Polski. Na placu boju w Elblągu spotkali się przedstawiciele miast: Bartoszyc, Iławy, Starogardu Gdańskiego i Wejherowa, którzy rywalizowali w sześciu, bardzo widowiskowych konkurencjach.
Po niezwykle wyrównanej walce, której towarzyszyły wielkie emocje poznaliśmy zwycięzcę. Do ostatniej chwili nie wiadomo było kto zwycięży. O główną nagrodę, z remisem 25 punktów, walczyły w szóstej, ostatniej konkurencji Bartoszyce i Starogard Gdański. Dopiero ostatnie minuty zmagań wyłoniły wygranych. Liderem Pucharu Miast zostały Bartoszyce zdobywając 32 punkty. Drugie miejsce z 30 punktami zajął Starogard Gdański, na trzeciej pozycji z 19 punktami uplasowali się przedstawiciele Wejherowa. Iława zakończyła finał Pucharu Miast zdobywając 15 punktów i czwarte miejsce.
Sponsor Pucharu Miast ufundował bardzo atrakcyjne nagrody. Zwycięska drużyna otrzymała 100 000 złotych. Mieszkańcy Bartoszyc, w głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej www.specjal.pl, zdecydowali, że pieniądze z wygranej zostaną przeznaczone na budowę fontanny z wodą pitną tzw. Wodopojów. Fontanna ta zostanie usytuowana na deptaku przy ul. Kętrzyńskie. Burmistrz Bartoszyc, Pan Krzysztof Nałęcz odbierając czek z rąk przedstawicieli sponsora podziękował zawodnikom za godne reprezentowanie miasta, oraz wszystkim obecnym za wspaniałą zabawę przez cały czas trwania Pucharu Miast. Czek za zajęcie drugiego miejsca, na 30 000 złotych, odebrał vice prezydent Starogardu Gdańskiego, Pan Edmund Stachowicz. 10 000 złotych za zajęcie trzeciego miejsca otrzymało Wejherowo, czek został przekazany na ręce vice prezydenta Bogdana Tokłowicza.
Między konkurencjami można było obejrzeć grupę akrobatyczną Hornet Trickz, której pokazy wzbudziły wielkie emocje wśród publiczności. Chłopaki z Gdańskiego AWF zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Publiczność mogła spróbować swoich sił w większości przygotowanych SPECJALnie na ten turniej konkurencji.  Najbardziej emocjonujące i zabawne było wspinanie się kibiców na bardzo wysoki pal, będący jednym z elementów zadań w konkurencji Strażacy.
Na scenie głównej można było zobaczyć również zespoły z Pasłęka i z Elbląga. Zaraz po nich wystąpił znany wokalista K.A.S.A., który swoją solową karierę rozpoczął w 1996 roku wydając płytę Reklama.
Puchar Miast, którego sponsorem jest Browar produkujący markę SPECJAL, to wyjątkowy cykl Imprez. Został przygotowany SPECJALnie dla mieszkańców północnej Polski. W turnieju wzięło udział dwanaście miast: Kartuzy, Świecie, Lębork, Mrągowo, Malbork, Brodnica, Starogard Gdański, Bytów, Bartoszyce, Wejherowo, Iława i Ostróda.
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w turnieju.