joomla templates top joomla templates template joomla

Skład na pierwszą ligę już gotowy!

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie sport

Joker-Mekro Świecie zaczyna historyczny sezon na zapleczu Orlen Ligi. Po pierwszych sparingach wiemy już, jaką kadrą będzie dysponował nowy trener świeckich siatkarek, Mariusz Bujek. Drużyna, przygotowująca się do nowego sezonu jest już właściwie skompletowana. 

Ze starego składu „Jokerek” pozostało 6 zawodniczek: Katarzyna Wenerska, Alicja Wójcik, Monika Kutyła, Ewelina Toborek i Angelika Strządała. Po rocznej grze w Poznaniu do Świecia powróciła natomiast Hanna Łukasiewicz. W zespole nie zobaczymy już natomiast sióstr Hohn, co dla niektórych może być zaskoczeniem, Magdaleny Lenz, Marty Duraj, Moniki Nowak, Mariki Doktorskiej, Katarzyny Śmieszek i Katarzyny Głuchowskiej.

W ich miejsce klub sprowadził pięć nowych zawodniczek, które będą z pewnością sporym wzmocnieniem Jokera-Mekro Świecie. Katarzyna Wenerska będzie walczyć o miejsce w składzie na pozycji rozgrywającej z Aleksandrą Przepiórką. Wychowanka MTS Lider Radom, grała ostatnio w Jedynce Aleksandrów Łódzki. O przyjęcie zadbają Katarzyna Możdżeń, która po wygranej walce z chorobą nowotworową rozegrała udany sezon w Łaskovii Łask i Patrycja Wyrwa, siatkarka występująca w ostatnich latach w drużynie KS Piecobiogaz Murowana Goślina. Spora konkurencja zapowiada się na pozycji środkowych.

Do mających za sobą udany sezon Eweliny Toborek i Alicji Wójcik dołączyła Marta Ziółkowska. Bydgoszczanka w sezonach 2011/12 i 2012/13 stanowiła o sile SMS Police, by w poprzednim sezonie powrócić do rodzinnego klubu i bronić barw II-ligowego Pałacu Bydgoszcz. Listę transferów uzupełnia, atakująca Patrycja Flakus z AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. Jedyną libero pozostanie Alicja Walczak. Zapowiadaliśmy, co prawda przyjście Magdaleny Walczak, która z przeszłością w topowych drużynach najwyższej klasy rozgrywkowej byłaby hitowym transferem, jednak sama zawodniczka z przyczyn osobistych zrezygnowała z gry.

- Libero mamy bardzo dobrą i nie będziemy już angażować drugiej. Szukamy natomiast jeszcze jednej zawodniczki do uzupełnienia składu na inną pozycję – powiedział Andrzej Nadolny, prezes Jokera-Mekro Świecie. Nowym trenerem Jokera-Mekro został Mariusz Bujek, natomiast masażystą zespołu równie charyzmatyczny Jerzy Mostowski. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na oficjalne rozpoczęcie sezonu w Świeciu, a jak co roku będzie nim Turniej o Puchar Prezesa Firmy Mekro w dniach 19-21 września.

Znamy już obsadę zawodów. Tym razem będzie ona w całości pierwszoligowa. Oprócz gospodyń zagrają: Sokołów SA NIKE Węgrów, TKS-T Budowlani Toruń oraz ŁKS Commercecon Łódź.

PLAN GIER piątek 19 września 18.00 Joker Mekro Świecie - TKS-T Budowlani Toruń sobota 20 września 12.00 ŁKS Commercecon Łódź - Joker Mekro Świecie 14.00 TKS-T Budowlani Toruń - Sokołów SA NIKE Węgrów 19.00 Sokołów SA NIKE Węgrów- ŁKS Commercecon Łódź niedziela 21 września 11.00 Sokołów SA NIKE Węgrów – Joker Mekro Świecie 13.00 TKS-T Budowlani Toruń - ŁKS Commercecon Łódź Przed piątkowym meczem z Budowlanymi Toruń, odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny. Serdecznie zapraszamy! TOMASZ KELLER FOT. RUDOLF STYBAR