joomla templates top joomla templates template joomla

Z Sulnówka do Kozłowa po nowym asfalcie

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Dobra wiadomość dla zmotoryzowanych, rowerzystów i pieszych – gmina zakończyła przebudowę drogi na trasie Sulnówko-Kozłowo. Do wykonania zostały jeszcze tylko prace porządkowe. Niebawem zakończenie inwestycji zostanie zgłoszone do nadzoru budowlanego, ale z nowej nawierzchni już korzystają mieszkańcy. 

Szeroka na 6 metrów droga ma ponad 3 km długości. Dodatkowo powstał też chodnik i ścieżka rowerowa, a nawet parking na siedem samochodów naprzeciw zabudowań mieszkalnych w Sulnówku. Droga ułatwi dojazd zarówno osobom prywatnym, jak i firmom, które zaczną jesienią korzystać z budowanego właśnie kompleksu unieszkodliwiania odpadów.

Zmodernizowana trasa będzie też bezpieczniejsza, tym bardziej, że coraz częściej korzystają z niej rowerzyści i osoby biegające tam rekreacyjnie Koszt inwestycji to 5 mln 892 tys. zł. Z tej kwoty 2 mln 718 tys. zł pochodzi z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. „schetynówek”). Resztę wyłoży gmina Świecie (2 mln 219 tys. zł) i Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła w Sulnówku (955 rys. zł).