joomla templates top joomla templates template joomla

Burmistrz z medalem od prezydenta

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Prezydent RP Bronisław Komorowski nadał burmistrzowi Świecia Tadeuszowi Pogodzie Złoty Medal za Długoletnią Służbę. Odznaczenie wręczyła wojewoda kujawsko-pomorski. Podczas dzisiejszej wizyty w Urzędzie Miejskim w Świeciu wojewoda Ewa Mes zwracała uwagę na rozwój gospodarczy gminy. Rozmawiano też o planowanych inwestycjach. 

Burmistrz Tadeusz Pogoda przyznał, że był zaskoczony, kiedy otrzymał informację o wręczeniu mu odznaczenia. - Właśnie między innymi dlatego pan na nie zasłużył, bo nie jest pan człowiekiem, który goni za zaszczytami i wypina pierś do medali – żartowała Ewa Mes. Oprócz Złotego Medalu za Długoletnią Służbę od prezydenta RP, burmistrz Świecia otrzymał również list gratulacyjny od wojewody.

Czytamy w nim: Nic tak nie zadziwia ludzi, jak zdrowy rozsądek i proste działanie. Szanowny Panie Burmistrzu! Proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje z okazji 24 lat pracy na stanowisku burmistrza Świecia. Dziękuję przede wszystkim za codzienną, wytrwałą pracę, a także wielkie zaangażowanie w sprawy miasta i dbanie o to, aby mieszkańcom żyło się lepiej. Praca samorządowca to przede wszystkim służba drugiemu człowiekowi, to trud, który stale trzeba podejmować.

Dziękując za dotychczasową działalność, życzę wielu sukcesów w pracy samorządowej. Łączę wyrazy szacunku Ewa Mes