joomla templates top joomla templates template joomla

Burmistrz Świecia honorowym obywatelem Pieszyc

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

W piątek delegacja władz Świecia uczestniczyła w otwarciu Centrum Kultury w Pieszycach. Podczas wizyty burmistrz Tadeusz Pogoda otrzymał także tytuł Honorowego Obywatela Gminy Pieszyce. Pieszyce to niespełna 10-tysięczne miasto na Dolnym Śląsku.

Współpraca między obydwoma gminami rozpoczęła się po katastrofalnej powodzi z 1997 r., kiedy to Świecie udzieliło Pieszycom wsparcia rzeczowego i finansowego. W 2001 r. zacieśniono wzajemne relacje, podpisując umowę partnerską. - Utrzymujemy ze sobą ożywione kontakty. Dzielimy się doświadczeniami w sprawach samorządowych i pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej, a młodzież z obydwu miast bierze udział w wymianach kolonijnych – wylicza burmistrz Tadeusz Pogoda.

Nowoczesne Centrum Kultury będzie służyło nie tylko mieszkańcom Pieszyc, ale będzie także prowadziło współpracę kulturalną z gminami z pobliskich Czech. Dowodem dobrych relacji między obydwoma gminami było nadanie tytułu honorowego obywatela Tadeuszowi Pogodzie podczas specjalnej uroczystości. Oprócz burmistrza Świecia w skład delegacji weszli także Marzenna Rzymek, skarbnik gminy Świecie, Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej i Leszek Żurek, sekretarz gminy.