joomla templates top joomla templates template joomla

Przechowo na starych zdjęciach

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

 Dla jednych będzie to kawałek historii naszego miasta, a dla innych sentymentalna podróż w czasie, bo na zdjęciach zobaczą swoich rodziców czy dziadków. Właśnie ukazał się album o Przechowie. Blisko 100 – stronicowa publikacja „Przechowo. 

Album z zarysem dziejów” zawiera liczne stare zdjęcia budynków i mieszkańców, a także rys historyczny i biografie zasłużonych przechowian. Autorem jest Piotr Skuczyński, pasjonat lokalnej historii. - Jeśli ktoś chciałby zobaczyć, jak kiedyś wyglądało Przechowo to ma teraz doskonałą okazję - mówi Piotr Skuczyński.

- Niewiele osób wie, że było ono kiedyś osobną wioską nastawioną typowo na przemysł. To wyróżniało je na mapie Polski. Słyszałem od starszych mieszkańców miasta, że niektóre dokumenty przychodzące do urzędów adresowane były na „Świecie koło Przechowa”.

Okazuje się, że nawet w niewielkiej miejscowości można znaleźć całą masę zaskakujących i pasjonujących ciekawostek - dodaje Skuczyński. Patronem publikacji jest Urząd Miejski w Świeciu, który w większości sfinansował jej wydanie. Książkę można kupić za 20 zł w punkcie informacji Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego 139.