joomla templates top joomla templates template joomla

Kulinarne zmagania

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

We wtorek w Świeciu odbył się pierwszy konkurs kulinarny o „Puchar Złotej Kurki” dla uczniów szkół gastronomicznych. Organizatorem był hotel Vistula. 

- Impreza, która na początku miała być skromnym wydarzeniem dla kilku lokalnych szkół gastronomicznych, w ciągu kilku tygodni stała się tak oblegana, że zdobyła status konkursu ogólnopolskiego. Mamy nadzieję, ze będzie to wydarzenie cykliczne – wyjaśnia Szymon Wacławik, menedżer hotelu Vistula.

W szranki stanęło 10 zespołów ze Świecia, Grubna, Włocławka, Rypina, Grudziądza, Bydgoszczy, a nawet Wejherowa i Kołobrzegu. Ich prace oceniało profesjonalne jury złożone z jednych z najlepszych kucharzy w Polsce. Konkurs przeplatany był pokazami kuchennymi i panelami tematycznymi, aby licznie przybyła młoda widownia mogła zobaczyć doświadczonych i wykwalifikowanych kucharzy przy pracy, a także porozmawiać z nimi i dowiedzieć się więcej o trudach ścieżki kariery, jaką sobie obrali.

Jury profesjonalne w składzie Krzysztof Szulborski, Mariusz Gachewicz i Rafał Godziemski przyznało: I miejsce: Klaudii Lis i Karolowi Chojnackiemu z Niepublicznej Szkoły Rzemiosła z Wejherowa; II miejsce: Kornelowi Kuzańskiemu i Tomaszowi Haczkowskiemu z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich w Kołobrzegu;

III miejsce: Krystianowi Marczukowi i Adrianowi Macheli z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Grudziądzu. Z kolei jury degustacyjne w składzie Zofia Zienkiewicz i Szymon Wacławik specjalną nagrodę wręczyło Krystianowi Marczukowi i Adrianowi Macheli z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Grudziądzu.