joomla templates top joomla templates template joomla

Bibliotekarze wyszli na ulice

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie

 

We wtorek bibliotekarze i wolontariusze ze Świecia ruszyli w miasto z misją specjalną… Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu, Szkołami Katolickimi i Szkołą Podstawową nr 5 w Przechowie wzięła udział w III edycji ogólnopolskiej akcji „Czytam w podróży… Herberta”.

Jej inicjatorami są Fundacja im. Zbigniewa Herberta w ramach kampanii „Pan Cogito” oraz Klub Herbertowskich Szkół.- Celem akcji jest upowszechnienie spuścizny twórczej poety oraz zachęcenie społeczeństwa do sięgnięcia po jego twórczość – na przykład podczas podróży – informuje Joanna Gibas z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu.

24 marca świeccy bibliotekarze wraz z wolontariuszami rozdawali podróżnym zakładki do książek z fragmentami utworów poety. Wolontariuszy można było spotkać w środkach transportu miejskiego, międzymiastowego oraz na przystankach autobusowych. Znakiem rozpoznawczym były lizaki z logo akcji i kolorowe balony z cytatami z utworów Zbigniewa Herberta. Napotkane osoby przebijały balony i czytały znajdujące się w nich fragmenty wierszy.