joomla templates top joomla templates template joomla

Zabrali 20-latka na „wycieczkę samochodową”, w lesie zajechał im drogę inny pojazd, z którego wyskoczyło pięcioro zamaskowanych mężczyzn, zabrali pokrzywdzonemu dokumenty, dwa telefony oraz złoty łańcuszek

info: KMP/Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Świeccy policjanci zatrzymali siedmiu mężczyzn z powiatu Świeckiego podejrzanych o pobicie 20-letniego mężczyzny, gdyż winny był jednemu z nich pieniądze. Sześciu z nich usłyszało zarzuty wymuszenia zwrotu wierzytelności za co mogą trafić do więzienia nawet na pięć lat.
 
 
Do zdarzenia doszło 08.04.2020 w godzinach wieczornych. Dwóch mężczyzn z powiatu świeckiego zabrało pokrzywdzonego na "wycieczkę samochodem". Następnie w umówionym miejscu w lesie drogę zajechał im inny pojazd, w którym znajdowało się pięcioro mężczyzn.
 
Czworo z nich było zamaskowanych w kominiarki. Cała piątka zaczęła bić pokrzywdzonego jeden z nich używał do tego niebezpiecznego narzędzia, następnie sprawcy zabrali pokrzywdzonemu dokumenty, dwa telefony oraz złoty łańcuszek o ogólnej wartości 1550zł.
 

Następnego dnia 09.04.2020r policjanci z Wydziału Kryminalnego wytypowali i zatrzymali siedmiu młodych mężczyzn. Sześciu z nich usłyszało zarzuty zmuszenia do określonego zachowania w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności.
 
Wobec trzech sprawców sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast w stosunku do pozostałej trójki mężczyzn prokurator zastosował policyjny dozór. Kodeks Karny za powyższy czyn przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.