joomla templates top joomla templates template joomla

Brawurowa jazda mogła się skończyć tragicznie. 30 punktów karnych na trasie z Bydgoszczy do Świecia

włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Wyczyny kierowcy na trasie Bydgoszcz-Świecie wprawiły w osłupienie doświadczonych policjantów. Trudno skomentować, jak można jeździć w tak brawurowy i niebezpieczny sposób.

W ostatnim czasie na skrzynkę mailową „STOP AGRESJI DROGOWEJ”, prowadzoną przez policjantów KWP w Bydgoszczy, internauta przysłał film, który wprawił w osłupienie nawet funkcjonariuszy.

Kierowca BMW jadący na trasie Bydgoszcz –Świecie, w okolicach Zbrachlina, za nic miał przepisy, zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo. Nie zastosował się do zakazu wyprzedzania, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu. 

Taryfikator przewiduje za wykroczenia, których dopuścił się kierowca łącznie 30 punktów karnych, a mandat, którego mógłby się spodziewać wyniósłby nawet 1000 złotych, o ile sprawa nie zostanie skierowana do sądu.

Materiały sprawy wkrótce trafią do jednostki, która będzie prowadziła postępowanie w sprawie wykroczeń, a kierowca może spodziewać się wizyty policjantów. Ciągle apelujemy, by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia.

Od początku roku do 20 listopada, jak pokazują wstępne statystyki policyjne, w kujawsko-pomorskiem doszło do 887 wypadków drogowych, w których zginęły 153 osoby, a 975 zostało rannych.

{media load=media,id=7835,width=640,align=center,display=inline}