joomla templates top joomla templates template joomla

Próbował wyłudzić kredyt w jednym z banków. Złapano go na gorącym uczynku. Grozi mu 8 lat więzienia

włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

 
Policjanci do walki z przestępczością gospodarczą ze świeckiej komendy zatrzymali niemal na gorącym uczynku mężczyznę, który zamierzał w jednym z banków wyłudzić kredyt. Jak się wkrótce okazało, 29-latek miał na swoim koncie już nie jedno przestępstwo. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.
 
Policjanci ze Świecia, zwalczający na co dzień przestępczość gospodarczą, na podstawie uzyskanej wcześniej informacji zatrzymali w miniony piątek 4 listopada 29-latka, który w jednym z banków zamierzał wyłudzić kredyt. 
 
W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że ma już on na swoim koncie tego typu przestępstwo. Okazało się, że mężczyzna posługując się dowodem osobistym innej osoby, która go wcześniej zagubiła, pod koniec października w jednym ze świeckich sklepów z elektroniką wyłudził kredyt w wysokości około 4 700 zł. na zakup laptopa.
 
 
Ponadto, działając w ten sam sposób wyłudził od jednego z operatorów telefon komórkowy o wartości  1 200 zł.  
 
Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim również woreczki z białym proszkiem i suszem, w sumie ponad 40g oraz dwie wagi elektroniczne. Zakazane substancje trafią teraz na specjalistyczne badania, od wyników których zależne będzie czy mężczyzna odpowie również za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
 
Jeszcze tego samego dnia 4 listopada policjanci przedstawili 29-latkowi kilka zarzutów. Odpowie on za posłużenie się dowodem obcej osoby, podrobienie podpisu, wyłudzenie kredytu i oszustwo. Za przestępstwa te grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.