joomla templates top joomla templates template joomla

Wójt z Warlubia skazany przez sąd na więzienie za wyłudzenia. Płacił firmie z Grudziądza za roboty budowlane, których zdaniem sądu "w większości nie było"

R.Ż/eSerwis.info; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Sąd Rejonowy w Świeciu uznał Krzysztofa M., wójta gminy Warlubie za winnego i skazał go na rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności, a także zapłatę grzywny i zwrot kosztów sadowych
 
 
Zgodnie z aktem oskarżenia Krzysztofowi M. zarzucano dokonanie trzech przestępstw były nimi wyłudzenie, niedopełnienie obowiązków służbowych, oraz poświadczenia nieprawdy i związane one były z remontem boksów w Lipinkach, a także wiaduktów kolejowych w Warlubiu i Rulewie wykonane przez firmę Damiana S. 
 
- Sąd uznał, że w większości te roboty nie zostały przeprowadzone -
 
 
Prokuratura chciała dla oskarżonego kary roku i 5 miesięcy pozbawienia wolności, oraz grzywny w wysokości 500 stawek (razy 100 zł), a także zakazu zajmowania stanowisk w samorządzie i administracji rządowej przez 5 lat. 
 
- Wykonawca miał tez zwrócić  korzyści majątkowej uzyskanej w wyniku tego czynu -
 
Sąd Rejonowy w Świeciu uznał Krzysztofa M., wójta gminy Warlubie za winnego i 
 
- skazał go na rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności -
 
 
 
Krzysztof M. będzie musiał zapłacić również grzywnę w wysokości 500 stawek dziennych po 50 złotych (łącznie 25 tys. zł). Razem z właścicielem firmy , której właścicielem jest Damian Sz., Krzysztof M. musi zwrócić gminie Warlubie łącznie prawie 75 tys. zł, a także uregulować koszty sądowe w wysokości 5,3 tys. zł.
 
Sąd wydał zakaz również wójtowi
 
- Zajmowania stanowisk w organach administracji rządowej, organach wykonawczych samorządu terytorialnego, w organach spółek prawa handlowego z większościowym udziałem samorządu, oraz stanowisk kierowniczych w samorządowych jednostkach organizacyjnych -
 
Wyrok nie jest prawomocny.