joomla templates top joomla templates template joomla

Brak zahamowań. Uszkodził kilka aut a następnie naruszył nietykalność policjanta. Grozi mu 5 lat więzienia

włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

 
Świeccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie kilku samochodów na jednym z osiedli Świecia. 22-latek odpowie także za znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.
 
Do zdarzenia doszło w środę około godz. 17:00. Dyżurny świeckiej komendy odebrał zgłoszenie, że na jednym z osiedli w Świeciu młodzi mężczyźni niszczą zaparkowane tam samochody. 
 
Wysłani na miejsce policjanci po krótkim pościgu zatrzymali trzech mieszkańców Świecia w wieku 22 i 25 lat, podejrzewanych o uszkodzenie aut. Wszyscy byli pijani, a na dodatek agresywni, dlatego do pomocy został skierowany drugi patrol. 
 
 
Zatrzymani zostali przewiezieni do komendy, gdzie podczas wykonywania przez policjantów czynności jeden z nich, 22-latek, zaczął wyzywać będących tam funkcjonariuszy i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Cała trójka noc spędziła w izbie wytrzeźwień.
 
Następnego dnia, po zebraniu przez policjantów materiału dowodowego, jednemu z nich, 22-latkowi przedstawiono zarzuty uszkodzenia mienia oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Kodeks karny za przestępstwo to przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.