joomla templates top joomla templates template joomla

Ukradł pieniądze koledze, aby spłacić długi. Z pieniędzy jakie mu zostały kupił sobie jedzenie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

info: Policja, Świecie;fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Kryminalni ze Świecia zatrzymali 48-latka odpowiedzialnego za kradzież pieniędzy swojemu koledze. Podczas wspólnej biesiady wykorzystał nieuwagę właściciela mieszkania i zabrał mu z szafy 600 zł. Kupił jedzenie, a resztę przeznaczył na spłatę długów. Grozi mu do 5 lat więzienia.
 
 
W środę 16 stycznia policjanci ze Świecia dostali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w ubiegły piątek 11 stycznia. Z relacji pokrzywdzonego 46-latka wynikało, że ktoś zabrał mu  600 złotych, które miał schowane w książce. Jego zdaniem pieniądze mógł ukraść któryś z jego znajomych, z którymi wspólnie spożywał alkohol, jednak żaden z nich nie przyznał się do tego.
 
 
Tuż po złożeniu zawiadomienia o przestępstwie policjanci ze Świecia zaczęli szukać amatora cudzej własności. Podjęte działania, jeszcze tego samego dnia, doprowadziły do zatrzymania 48-latka ze Świecia.
 
Nieuczciwy kolega przyznał się do kradzieży. Podczas przesłuchania powiedział policjantom, że wiedział, gdzie kolega trzyma pieniądze, bo się tym pochwalił. Zabrał je, kupił jedzenie, a resztę przeznaczył na spłatę zaległych długów.  
 
Jeszcze tego samego dnia 48-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.