joomla templates top joomla templates template joomla

"Pomylił mu się przepisy" jechał lewą stroną drogi. Podczas wymijania się z drugim motorowerzystą doprowadził do wywrócenia obu pojazdów. Miał 2 promile alkoholu

info: Policja, Świecie; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

2 promile alkoholu w organizmie miał 24-letni kierowca, gdy doprowadził do zderzenia z innym motorowerzystą. Wsiadł po alkoholu za kierownicę, mimo że sąd odebrał mu wcześniej prawo jazdy. Dochodzenie prowadzone w tej sprawie wyjaśni przyczyny i okoliczności zdarzenia.
 
 
W niedzielę około godz. 14.30 w Czapelkach, w pow. świeckim, 24-letni mężczyzna jechał  motorowerem lewą stroną drogi. Podczas wymijania się z drugim motorowerzystą, na łuku drogi, doprowadził do wywrócenia obu pojazdów. 
 
 
Na miejscu czynności wykonywali policjanci ruchu drogowego ze Świecia. Funkcjonariusze podczas sprawdzania dokumentów kierowców ustalili, ze sprawca zdarzenia posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez sąd. Ponadto badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie.
 
W wyniku zdarzenia obaj kierowcy oraz pasażer trafili do szpitala.
 
Niebawem, 24-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, odpowie za kierowanie pojazdem po alkoholu, niestosowanie się do sądowego zakazu oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.