joomla templates top joomla templates template joomla

Miał 1,7 promila alkoholu. Jechał samochodem wioząc trójkę dzieci, jak tłumaczył odwoził dzieciaki znad jeziora

info: Policja, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Policjanci ruchu drogowego ze Świecia zatrzymali pijanego mężczyznę, którzy jechał samochodem wioząc trójkę dzieci. Tłumaczył, że jedzie znad jeziora. Kierujący miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za przestępstwo to grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
W niedzielę 30 lipca tuż przez 20.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Świeciu, w trakcie patrolu gminy Lniano - pow. świecki - zauważyli przejeżdżający pojazd vw transporter. Mundurowi postanowili skontrolować kierującego, ponieważ zauważyli, że dzieci siedzące w nim są nieprawidłowo przewożone. 
 
Okazało się, że 44-letni mężczyzna miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.
 
Dzisiaj (31.07.18) 44-letni mieszkaniec powiatu świeckiego usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.