joomla templates top joomla templates template joomla

Pechowy 13 dla plantatora konopi. Policjanci zlikwidowali nielegalna uprawę

włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

 
Świeccy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę ziela konopi. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli 16 sadzonek, 5 ściętych już roślin, ponad 0,5 kg suszu oraz woreczki foliowe z nasionami, a także sprzęt służący do uprawy nielegalnych roślin. 
 
Kryminalni zatrzymali 31-letniego plantatora.
 
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uzyskali informację, że na terenie jednej z posesji w gminie Pruszcz może znajdować się nielegalna uprawa ziela konopi. 
 
we wtorek 13 września dokonano przeszukania terenu posesji, w trakcie którego stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli 16 sadzonek o wysokości od 3 do 24 cm, 5 ściętych już roślin o wysokości od 40 do 60 cm, a także ponad pół kilograma suszu oraz woreczki foliowe z nasionami. 
 
Uprawa znajdowała się w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu, na poddaszu nieczynnej chlewni. Oprócz sadzonek, ściętych już konopi i suszu roślinnego policjanci zabezpieczyli także sprzęt służący do uprawy nielegalnych roślin, m.in. lampy jarzeniowe, wentylatory i doniczki. 
 
Zatrzymano 31-letniego plantatora. Trafił on do policyjnego aresztu. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratora, który podejmie decyzję co do jego dalszego losu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.