joomla templates top joomla templates template joomla

Owczarek niemiecki miał wrośniętym w szyję łańcuch, był zapchlony i cierpiał na grzybicę. 44-letniej mieszkance powiatu grudziądzkiego za znęcanie się nad psem grozi do 3 lat

info: Świecie/KPW włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Skrajnie zaniedbany i z wrośniętym w szyję łańcuchem owczarek niemiecki trafił do weterynarza w Świeciu. Zaalarmowani o tym policjanci bardzo szybko namierzyli kobietę, która zgotowała psu taki los. 44-letnia mieszkanka powiatu grudziądzkiego usłyszała już zarzuty. Teraz grozi jej do 3 lat więzienia.
 
 
W miniony czwartek 6 lutego  do weterynarza w Świeciu został przywieziony pies, o którym jedna z   mieszkanek Świecia, dowiedziała się że został porzucony na jednej z posesji na terenie gminy Bukowiec. Kobieta znalazła suczkę przy budzie na łańcuchu. 
 
 
Pies był w fatalnym stanie, w szyję miał wrośnięty łańcuch, był zapchlony i cierpiał na grzybicę. O całym zajściu policję powiadomiła wolontariuszka ze schroniska w Świeciu.  
 
Dochodzeniowiec  z Bukowca dołożył wszelkich starań aby jak najszybciej namierzyć właściciela psa, dzięki czemu już w poniedziałek 11 lutego udało się przedstawić zarzut 44-letniej mieszkance powiatu grudziądzkiego. Za znęcanie się nad psem grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. 
 
Pies jest obecnie pod opieką Schroniska dla Zwierząt w Świeciu, dochodzi do zdrowia.