joomla templates top joomla templates template joomla

Nietrzeźwy kierowca BMW chciał popisać się brawurą i omal nie doprowadził do tragedii. Stracił panowanie nad samochodem i dachował

info: Policja, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Nietrzeźwy kierowca BMW chciał popisać się brawurą i omal nie doprowadził do tragedii. Stracił panowanie nad samochodem i dachował na Wojska Polskiego. Tłumaczył, że miał na prośbę kolegi przetestować samochód, przed jego zakupem. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni dochodzenie.
 
 
W ubiegłą sobotę 16 lutego około godz. 20. 00 dyżurny świeckiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym. Do zdarzenia miało dojść na ulicy Solidarności, jednak wskutek nieostrożności kierowcy, BMW dachowało na ulicy Wojska Polskiego.
 
 
Na miejsce skierowany został patrol drogówki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem m –ki BMW 47–letni mieszkaniec Świecia jadąc ulicą Solidarności na zakręcie utracił panowanie nad samochodem, który przeleciał kilkadziesiąt metrów w kierunku ulicy Wojska Polskiego, gdzie dachował. Kierowca był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Podróżowały z nim trzy osoby. Wszyscy trafili do szpitala. 21 –letnia kobieta mieszkanka pow. tucholskiego doznała złamania miednicy oraz urazu głowy.
 
47 –latek tłumaczył, że miał na prośbę kolegi przetestować samochód, przed jego zakupem Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku komunikacyjnego oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.