joomla templates top joomla templates template joomla

Przerwana przez policję "libacja" w jednym z lokali w Świeciu. Zabezpieczono 400 podejrzanych butelek piwa, wódki, whisky

info: Policja, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Policjanci ze Świecia interweniowali podczas imprezy w jednym z lokali na terenie Świecia zaraz po tym jak otrzymali informację, że oferowany jest tam alkohol bez wymaganego zezwolenia. Piwo, wódka i whisky oficjalnie wystawione były na półkach. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 400 butelek alkoholu. Prowadzone postępowanie wyjaśni okoliczności tej sprawy.
 
W nocy z 1 na 2 kwietnia  policjanci świeckiej komendy zostali powiadomieni przez pracownika Urzędu Miejskiego w Świeciu o tym, że w jednym z lokali na terenie Świecia, podczas trwania zorganizowanej, płatnej imprezy nocnej wprowadzany jest do obrotu alkohol, pomimo braku zezwolenia na jego sprzedaż.
 
 
 
Mundurowi wraz z przedstawicielami samorządu natychmiast interweniowali. Będąc na miejscu uzyskaną informację potwierdzili. Na półkach przy barze, oficjalnie wystawione były butelki z alkoholem. Mundurowi zabezpieczyli ich ponad 400.
 
Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Przypomnijmy, że w związku z art. 43 ust 1. Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi można nałożyć na osobę, która sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, karę grzywny, orzec przepadek mienia oraz zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.