joomla templates top joomla templates template joomla

Mała dziewczynka niemal wpadła wprost pod nadjeżdżający samochód. 3-letnie dziecko wyszło niezauważone z domu i samo chodziło po mieście bez kurtki i butów

info: Policja/Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

 
Funkcjonariusz świeckiej drogówki zauważył na ulicy małą dziewczynkę. Zatrzymał się, aby jej pomóc. Okazało się, że niezauważona wyszła z domu.
 
W ubiegły poniedziałek sierżant sztabowy Marcin Ignatowski pełniąc służbę patrolował ulice Świecia. Około godziny piętnastej na Wojska Polskiego w centrum miasta zobaczył małą dziewczynką. Zaniepokoił się. Była sama, bez kurtki i butów na głównej ulicy w centrum miasta w czasie największego natężenia ruchu. 
 
 
- Dziewczynka biegła chodnikiem. W pewnym momencie weszła na jezdnię wprost przed nadjeżdżający samochód. Policjant zatrzymał ruch na ulicy i podbiegł do dziewczynki. Była zziębnięta i przestraszona. Udało się zapobiec tragedii - relacjonuje policjant.
 
 
Po kilkunastu minutach zgłosiła się do niego jej matka. Kobieta twierdziła, że nie zauważyła, kiedy córka oddaliła się z domu. Wyszła jej szukać. O tym, że dziewczynkę uratował policjant, dowiedziała się od przechodniów.
 
Funkcjonariusz pouczył ją o obowiązku sprawowania odpowiedniego, odpowiedzialnego nadzoru nad dzieckiem i przekazał trzylatkę matce.