joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowcy ciężarówek najechali na poprzedzające pojazdy. Uszkodzonych zostało w sumie sześć samochodów. Zdarzenie miało miejsce w Świętem koło Świecia

info: Policja, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Dwaj kierowcy ciężarowych scanii jadąc krajową 5 w stronę Gdańska najechali na poprzedzające pojazdy. Uszkodzonych zostało w sumie sześć samochodów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność.
 
 
We wtorek około godz. 17.50 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Świętem (pow. świecki), na krajowej 5. Funkcjonariusze „drogówki”, którzy dotarli na miejsce ustalili, że doszło do dwóch kolizji, w których łącznie uszkodzonych zostało aż sześć pojazdów. 
 
 
Jak się okazało, 32-letni kierujący scanią nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył ciężarowego volvo. Jadące za nimi pojazdy zaczęły zwalniać, jednakże kolejny kierowca scanii nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami uderzając w poprzedzającego go mercedesa, ten z kolei „wpadł” na fiata, a fiat na lawetę.
 
 
Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawcy byli trzeźwi, a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymali mandaty i punkty karne.
 
 
 
Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę oraz zdjęcie nogi z gazu, tym bardziej że ładna pogoda sprzyja szybkiej jeździe. Wyjeżdżając w podróż przygotujmy nie tylko siebie ale również auto. Jedźmy wypoczęci, sprawdźmy stan techniczny samochodu, hamulce oraz światła. W trakcie jazdy róbmy sobie przerwy.