joomla templates top joomla templates template joomla

Kierowca ciągnika rolniczego wiózł 53-latka, który spadł z pojazdu i doznał obrażeń ciała. Kierowca miał ponad 2 promile

info: Policja, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Zarzut spowodowania wypadku drogowego pod wpływem alkoholu usłyszy niebawem 61-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, jeśli badanie krwi potwierdzi zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna w m. Rudki (pow. świecki) spowodował niebezpieczne zdarzenie. Badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile.
 
 
Do wypadku doszło w sobotę (14.09.19) w miejscowości Rudki (pow. świecki). Dyżurny komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem ciągnika rolniczego. Jak ustalili policjanci, kierujący ursusem przewoził pasażera na boku pojazdu. W momencie zjazdu z drogi na pole 53-latek spadł z ciągnika i doznał obrażeń ciała.
 
 
Za kierownicą ciągnika siedział 61-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Policjanci podczas rozmowy wyczuli od niego woń alkoholu. Jak się okazało mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
 
 
Jeśli badanie krwi potwierdzi zawartość alkoholu w organizmie, 61-latek odpowie przed sądem. Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu grozi kara nawet 4,5 roku pozbawienia wolności.