joomla templates top joomla templates template joomla

Groźny wypadek z udziałem autobusu. Kierujący autokarem, którym jechało 16 osób, na prostym odcinku drogi zjechał na lewy pas i zderzył się z samochodem osobowym, a następnie uderzył w bok jadącej cysterny

info: Policja, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

W czwartek 18 października w Zbrachlinie, pow. świecki, doszło do bardzo poważnego zdarzenia drogowego. Kierowca autobusu zjechał na lewy pas jezdni uderzając w osobowe renault oraz cysternę. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.
W czwartek ok godziny 9:20 dyżurny świeckiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym  zaistniałym na krajowej 5 w Zbrachlinie, pow. świecki.
 
 
Policjanci ruchu drogowego, którzy udali się na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący autokarem m-ki Plaxton, 53-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, na prostym odcinku drogi, jechał na lewy pas jezdni zderzając się z samochodem osobowym renault leguna. Następnie uderzył w bok jadącej cysterny, a odłamki pojazdów uszkodziły vw golfa.
 
 
Autokarem podróżowało w sumie 16 osób. Jedna z pasażerek, 60-letnia mieszkanka Gdańska oraz 60-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, kierowca renault, zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci na miejscu zorganizowali objazd dla kierowców jadących od strony Bydgoszczy. Ruch pojazdów w przeciwnym kierunku odbywał się płynnie.
 
 
Czynności prowadzone w tej sprawie wyjaśnią okoliczności i przyczyny wypadku.