joomla templates top joomla templates template joomla

Groźny wypadek niedaleko Grudziądza. 16-letni uczeń "pożyczył" auto od dziadka i wybrał się na wagary. Spowodował wypadek. Ranna została kobieta

włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

 
Ranna pasażerka auta i zniszczone samochody to skutki wczorajszego zdarzenia drogowego, do którego doszło w Białem, pow. świecki. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. Sytuacji można byłoby uniknąć, gdyby 16-latek, nieposiadający uprawnień, nie usiadł za kierownicą samochodu.
 
W środę 17 października około godz. 10:30 w Białem doszło do groźnego zdarzenia drogowego.
 
 
 
Jak ustalili wstępnie policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu, kierujący osobową alfą romeo na łuku drogi w lewo, stracił panowanie nad pojazdem uderzając w drzewo, a następnie w jadącego z naprzeciwka mercedesa, którym podróżował 47-letni kierowca i 42-letnia pasażerka.
 
Kobieta w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała i karetką została przewieziona do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.
 
Jak się szybko okazało, zdarzenie spowodował 16-letni mieszkaniec Świecia. Auto „pożyczył” bez wiedzy właściciela – dziadka i wybrał się na wagary. Prowadzone postępowanie wyjaśni okoliczności zdarzenia. Teraz za swoje czyny nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.