joomla templates top joomla templates template joomla

Fabryka marihuany zlikwidowana. 6,4 kg o czarnorynkowej wartości 190 tys. zł

włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

 
Policjanci zlikwidowali plantację konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości około 190 000 zł oraz sprzęt do ich uprawy.
 
 
44-letni mieszkaniec Świecia usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich uprawy. Teraz, do czasu rozprawy, mężczyzna dwa razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w komendzie w Świeciu w ramach policyjnego dozoru.
 
 
Kryminalni z komendy policji w  Świeciu ustalili, że w jednym z budynków gospodarczych na terenie gminy Jeżewo, powiat świecki, znajduje się nielegalna plantacja marihuany.
 
W środę (20.07.2016r.) policjanci weszli na teren prywatnej posesji. Podczas przeszukania odnaleźli profesjonalnie zorganizowaną uprawę konopi. Rośliny były odpowiednio naświetlane, nagrzewane, wietrzone i nawożone. Cały system działał w sposób automatyczny.
 
Policjanci zabezpieczyli ok. 6,4 kg narkotyku o czarnorynkowej wartości około 190 tys. zł oraz 8 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. Ponadto podejrzany zajmował się wytwarzaniem oleju z konopi. Zabezpieczono około 40 ml takiego specyfiku. Wszystkie czynności nadzorował prokurator z Prokuratury Rejonowej w Świeciu.
 
W piątek (22.07.2016r.) policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut nielegalnego uprawiania konopi i posiadania znacznej ilości środków odurzających.
 
Oskarżyciel zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór oraz 50 tys. zł zabezpieczenia majątkowego i 50 tys. zł poręczenia majątkowego.
 
Za popełnione przestępstwa właścicielowi plantacji grozi bezwzględna kara pozbawienia wolności od lat 3.
 
{media load=media,id=6942,width=640,align=center,display=inline}