joomla templates top joomla templates template joomla

Ciężarówka na remontowanym odcinku drogi, zjechał na nieutwardzone pobocze, w wyniku czego przewrócił pojazd do rowu

info: Policja, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Kozłowie, pow. świecki. 55-latek, kierujący ciężarową scanią, zjechał tam do przydrożnego rowu. Mężczyzna tłumaczył, że na remontowanym odcinku drogi zjechał na nieutwardzone pobocze.
 
 
W przydrożnym rowie zakończył podróż kierowca ciężarowej scanii, który w poniedziałek 25 lutego po godz. 15.00 w miejscowości Kozłowo, pow. świecki, stracił panowanie nad kierownicą.
 
 
Jak ustalili policjanci, mężczyzna na remontowanym odcinku drogi, zjechał na nieutwardzone pobocze, w wyniku czego przewrócił pojazd do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy. Na drodze wystąpiły kilkugodzinne utrudnienia. Policjanci kierowali ruchem na czas wyciągania pojazdu z rowu.
 
 
Za oknem zrobiło się cieplej i widniej, a asfalt kusi, by mocniej przycisnąć pedał gazu. Kierowcy czują się pewniej za kierownicą, a właśnie teraz łatwiej o brak odpowiedniej koncentracji. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze bez względu na panującą na zewnątrz aurę. Prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.
 
Pamiętajmy, aby za kierownicę wsiadać zawsze wypoczętym i bezwzględnie trzeźwym!