joomla templates top joomla templates template joomla

Tragiczne zdarzenie w trakcie prac polowych. Kosiarka wjechała na mężczyznę podczas koszenia trawy na łące. 61-letni poszkodowany został z obrażeniami ciała przewieziony do szpitala

info: Policja, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Do nieszczęśliwego i pierwszego w tym roku wypadku ,,na polu” doszło w sobotę na terenie naszego powiatu. Zdarzenie miało miejsce podczas koszenia trawy. Niestety w wyniku zdarzenia 61-latek z obrażeniami ciała został śmigłowcem przetransportowany do szpitala. Policjanci apelują o wyobraźnię i rozsądek podczas wykonywania prac rolniczych.
 
W sobotę 7 lipca dyżurny komendy policji w Świeciu około godziny 15.00 otrzymał informację o wypadku podczas prac polowych, który miał miejsce na terenie gm. Drzycim, pow. świecki.
 
 
Według wstępnych ustaleń 61-letni mieszkaniec naszego powiatu, kierując ciągnikiem rolniczym z zaczepioną kosiarką dyskową kosił trawę na łące. W pewnym momencie maszyna stanęła w miejscu napotykając przeszkodę. Kierujący postanowił sprawdzić przyczynę. Jak się okazało najechał na leżącego w wysokiej trawie mężczyznę. W wyniku zdarzenia 61-letni mieszkaniec powiatu świeckiego z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Kierowca ciągnika był trzeźwy.
 
Policjanci przypominają o ostrożności i zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas prac polowych, które rolnicy rozpoczęli już na wiosnę. 
 
Apelują również, aby do wykonywania swoich obowiązków nie podchodzić rutynowo, ponieważ chwila pośpiechu, bądź lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa może mieć tragiczny finał.