joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzki "bomber", który chciał "pozbyć się" żony usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Dariusz R. był z nią skonfliktowany

włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

 
Wspólne działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Świeciu doprowadziły do zatrzymania 42-letniego mieszkańca Grudziądza podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna podłożył pod samochód urządzenie z materiałami pirotechnicznymi. Podejrzany decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.
 
Przypomnijmy, że sprawa dotyczy poniedziałkowego zdarzenia w miejscowości Warlubie.
 
 
Około godziny 07:00 policjanci ze Świecia zostali powiadomieni o niepokojącej sytuacji przed szkołą. Z relacji zgłaszającej wynikało, że w samochodzie podłożony jest podejrzany ładunek. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Do sprawdzenia pojazdu zostali wezwani policyjni pirotechnicy.
 
 
Około południa funkcjonariusze zneutralizowali podejrzany ładunek. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli dowody. Od początku w sprawę zostali zaangażowani policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Kryminalni wytypowali podejrzewanego.
 
{media load=media,id=8307,width=640,align=center,display=inline}
 
Tego samego dnia, po południu, na terenie Bydgoszczy, namierzyli i zatrzymali do sprawy 42-letniego mieszkańca Grudziądza. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Świeciu.
 
Prokuratura na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przesłuchała 42-latka i przedstawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa. Oskarżyciel wnioskował do sądu o tymczasowy areszt.
 
W środę 14 czerwca sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi od 12 lat do dożywotniego pozbawiania wolności.