joomla templates top joomla templates template joomla

Auto uderzyło w przydrożne drzewo. Tragiczny w skutkach wypadek pod Świeciem. Kierowca poniósł śmierć na miejscu

info: Policja, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

To był pracowity początek długiego weekendu dla świeckich policjantów. W ciągu zaledwie kilku dni na drogach powiatu doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 5 zostało rannych.
 
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj w niedzielę 29 kwietnia ok. godziny 4.35 w miejscowości Dolny Młyn, pow. świecki. Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 24-letni kierujący samochodem m-ki Alfa Romeo na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na prawą stronę jezdni i lewym bokiem pojazdu uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący poniósł śmierć na miejscu.
 
 
Policjanci interweniowali także w sobotę 28 kwietnia w miejscowości Zalesie, pow. świecki. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 79-letni kierowca mercedesa włączając się do ruchu zajechał drogę 46- letniemu kierowcy skody yeti.
 
W wyniku zderzenia pojazdów poszkodowanych zostało 4 pasażerów skody, w tym troje dzieci. Zostali przewiezieni do szpitala na badania. Na miejscu policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości kierujących – byli trzeźwi.
 
 
Długi majowy wypoczynek rozpoczął się także niebezpiecznie dla podróżujących drogą krajową numer 5 w miejscowości Niewieścin, pow. świecki. W poniedziałek 30 kwietnia w nocy, mieszkaniec Grudziądza, kierując oplem nie zachował bezpieczniej odległości między pojazdami i najechał na tył jadącego przed nim ciągnika rolniczego ciągnącego beczkę. W wyniku zderzenia poszkodowany został pasażer opla. 
 
Ponadto policjanci odnotowywali 14 kolizji i zatrzymali 2 pijanych kierowców.
 
Od piątku na drogach regionu jest więcej patroli. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na prędkość, ale przede wszystkim trzeźwość kierowców. Policyjna akcja "Bezpieczny majowy weekend" potrwa do końca przyszłego tygodnia. Apelujemy o ostrożność i rozwagę!!!