joomla templates top joomla templates template joomla

54-letni mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych w Świeciu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wszedł pod nadjeżdżający motorower

info: Policja, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

54-letni mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych w Świeciu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że wszedł pod nadjeżdżający motorower. Pieszy został przewieziony do szpitala.
 
 
Do zdarzenia doszło we wtorek 11 grudnia ok godz. 6:00 na ul. Chełmińskiej w Świeciu. Będący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że pieszy nie zachował należytej ostrożności wchodząc na przejście, prosto pod nadjeżdżający motorower. 51-letni motorowerzysta nie zdążył wyhamować i potrącił 54-latka prowadzącego rower. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem. Zarówno kierujący skuterem jak i pieszy byli trzeźwi.
 
 
Jak się również okazało, motorowerzysta, mimo, iż nie popełnił wykroczenia, odpowie przed sadem. Policjanci, sprawdzając uczestników zdarzenia ustalili, że 51-letni mieszkaniec powiatu świeckiego ma wydany przez sąd aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za przestępstwo to grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg, w tym też do rowerzystów i pieszych, o rozwagę i rozsądek.