joomla templates top joomla templates template joomla

20-latek zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym

info: Policja, Świecie włącz . Opublikowano w Świecie wiadomości

Kierujący audi jadąc krajową 5 w kierunku Bydgoszczy najprawdopodobniej zasnął i doprowadził do kolizji czterech pojazdów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

W poniedziałek 15 października około godz. 8.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Luszkowie, na krajowej 5. Funkcjonariusze „drogówki”, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, ustalili, że 20-letni kierujący audi na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarowym renault master. Następnie odłamki rozbitych pojazdów uszkodziły dwa nadjeżdżające pojazdy – nissana oraz peugeota.
 
Autami podróżowali tylko kierowcy. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawca był trzeźwy, a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał mandat i punkty karne.
 
 
Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy, dlatego policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę oraz zdjęcie nogi z gazu, tym bardziej że ładna pogoda sprzyja szybkiej jeździe. Wyjeżdżając w podróż przygotujmy nie tylko siebie ale również auto. Jedźmy wypoczęci, sprawdźmy stan techniczny samochodu, hamulce oraz światła. Zapakujmy bagaże tak, by nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia naszego i naszych partnerów. W trakcie jazdy róbmy sobie przerwy.