joomla templates top joomla templates template joomla

Uwaga, na targowisko wjedziemy tylko z jednej strony

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Z powodu remontu ulicy Krausego od 8 do 15 września na targowisko na Mariankach będzie można wjechać tylko od ul. Wojska Polskiego, a od 16 września – od Alei Jana Pawła II. Dzięki modernizacji zostanie położony nowy asfalt na 273-metrowym fragmencie ul. Krausego (między Al. Jana Pawła II a Wojska Polskiego) oraz polbruk na chodnikach. 

Zostanie też wymienione oświetlenie. W przyszłym tygodniu prace będą prowadzone między Aleją Jana Pawła II a targowiskiem, dlatego ul. Krausego na tym odcinku będzie zamknięta. Na targowisko dostaniemy się jedynie od ul. Wojska Polskiego. Z kolei od 16 września, kiedy prace przeniosą się bliżej ul. Wojska Polskiego, wjazd na plac targowy będzie możliwy tylko od Alei Jana Pawła II. Remont potrwa do końca września.

Obecna inwestycja, której koszt wynosi 858 tys. zł, to kontynuacja prac z ubiegłego roku. Objęły one wówczas odcinek ul. Krausego między rondem przy ul. Sobieskiego a Aleją Jana Pawła II. Położono wtedy nową nawierzchnię na ulicy i chodniku, który dodatkowo poszerzono o ścieżkę rowerową. Powstała też zatoczka przy pawilonach handlowo-usługowych naprzeciwko kościoła św. Józefa oraz miejsca do parkowania poniżej bloku nr 7.