joomla templates top joomla templates template joomla

Rozpoczęły się prace przy budowie ronda na Mariankach

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Stromej już wkrótce powstanie rondo. Z powodu prowadzonych robót odcinek ten będzie nieprzejezdny od 4 maja przez około miesiąc.

- Z roku na ruch w tym miejscu jest coraz większy, w miarę jak przybywa w tym rejonie nowych domów i bloków. Wolimy działać z wyprzedzeniem i stąd decyzja o powstaniu ronda. Myślę, że za kilka lat nawet najwięksi sceptycy docenią to rozwiązanie – zaznacza Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Część ul. Paderewskiego w pobliżu skrzyżowania zostanie przeznaczona na drogę wewnętrzną na użytek mieszkańców pobliskich domków jednorodzinnych. Są one położone tuż przy ulicy i chodzi o to, aby nie musieli wyjeżdżać samochodami z garaży bezpośrednio na ulicę. Oprócz budowy ronda, prace obejmą też powstanie kanalizacji deszczowej, ścieżki rowerowej i chodnika. Zostanie również zamontowane oświetlenie od ronda do miejsca, gdzie ustawiono nowe lampy przy okazji modernizacji ul. Paderewskiego dwa lata temu.

Od ronda będzie też prowadziła asfaltowa „wypustka” w stronę ul. Kossaka, bo gmina w przyszłości chciałaby połączyć tą ulicę ze skrzyżowaniem. Przetarg na inwestycję wartą 694,6 tys. zł wygrał Zakład Drogowo-Mostowy ze Świecia. Prace rozpoczęły się w drugiej połowie kwietnia i potrwają do połowy czerwca tego roku. Budowa ronda na Mariankach nie będzie jedyną tego typu inwestycją, jaką zamierza przeprowadzić gmina Świecie w najbliższym czasie.

W przyszłym roku miasto wesprze finansowo powiat przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Sienkiewicza i Słowackiego. Gmina planuje też budowę ronda na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z ul. Żwirki i Wigury.