joomla templates top joomla templates template joomla

Gmina dołożyła do nowego radiowozu

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie samorząd

Policjanci ze Świecia wzbogacili się o nowy radiowóz. Nieoznakowana kia ceed będzie wykorzystywana przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Auto w większości zostało sfinansowane z budżetu gminy Świecie.

5 października w świeckiej komendzie powiatowej odbyła się uroczystość przekazania nowego radiowozu. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych: Tadeusz Pogoda, burmistrz Świecia i Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej, a także mł. insp. Roman Gajewski, naczelnik Wydziału Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Przybyłych gości przywitał insp. Wiesław Milarski, Komendant Powiatowy Policji w Świeciu.

Przed pierwszym wyjazdem pojazd został poświęcony przez kapelana świeckich policjantów ks. Ryszarda Pełecha. 135-konna kia ceed z nowoczesnym i oszczędnym silnikiem benzynowym 1,6 l będzie służyła policjantom w ich codziennych obowiązkach.

Zarówno przedstawiciele władz samorządowych, jak i komendant powiatowy zgodnie podkreślili, że zakup radiowozu jest przykładem stojącej na wysokim poziomie współpracy samorządu z policją dla ogólnie rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.