joomla templates top joomla templates template joomla

Już niebawem strażacy będą pracować w nowej siedzibie.

powiat.swiecki.lo.pl włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

Dnia 6 lipca br w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu przy ul. Laskowickiej 2 odbyło się uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą na budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. Moment podpisania umowy zaszczyciła również Minister Spraw Wewnętrznych Pani Teresa Piotrowska, Wojewoda Kujawsko - Pomorski Pani Ewa Mes, Starosta Pan Franciszek Koszowski, Wicestarosta Pani Barbara Studzińska, Burmistrz Świecia Pan Tadeusz Pogoda. Komenda Powiatowa PSP w Świeciu będzie się mieściła w nowym budynku.

Kierownictwo PSP podkreśla, że obiekt będzie nowoczesny i funkcjonalny. Pierwsze prace budowlane już ruszyły. Budynek będzie 3-kondygnacyjny. Znajdą się w nim pomieszczenia służbowe dla strażaków, sala szkoleniowa, siłownia, szatnie, magazyny, a także garaże dla wozów strażackich i stanowisko do mycia pojazdów na parterze budynku.

Dodatkowo na terenie komendy planowany jest budynek gospodarczy z pomieszczeniem na agregat prądotwórczy, zadaszona wiata, wieża oraz boiska do ćwiczeń. Budowa nowej komendy w Świeciu będzie kosztować 11 mln zł, natomiast na wyposażenie zaplanowano 2 mln zł. Środki na budowę pochodzą z budżetu państwa. Jak podkreślał komendant jednostki Janisław Buller - nowa komenda będzie nowoczesna i spełniająca europejskie standardy. Prace budowlane powinny zakończyć się pod koniec 2017 roku. Planuje się, aby docelowo, w tym samym miejscu powstała również siedziba Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.