joomla templates top joomla templates template joomla

Próbował przekupić policantów na A1. Chciał im "wcisnąć" konkretne pieniądze, aż 8100 zł. Ile by zapłacił za zwykły mandat?

włącz . Opublikowano w Świecie powiatowe

 
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mężczyźnie, który stworzył zagrożenie w ruchu drogowym na autostradzie A1. Gdy policjant podjął interwencję, kierowca, zamiast przyjąć mandat, próbował przekupić funkcjonariusza. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
 
Do zdarzenia doszło w poniedziałek 6 marca przed 14:00 na autostradzie A1 na terenie powiatu świeckiego.
 
 
Policjant "drogówki" na zgłoszenie pracownika obsługi autostrady podjął interwencję wobec kierującego mercedesem, który zatrzymał pojazd na lewym pasie. 
 
Mężczyzna stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu, dlatego funkcjonariusz za popełnione wykroczenie zaproponował mu mandat w wysokości 100 zł i 6 punktów karnych. 36– letni mieszkaniec powiatu łowickiego oświadczył, że się nie zgadza. Jak oświadczył, nie chciał mieć na koncie punktów, więc zaproponował „dogadanie się”.
 
Mężczyzna wsunął pod leżącą na siedzeniu z tyłu radiowozu teczkę zwitek pieniędzy, natomiast do etui po radarze kopertę. Jak się później okazało, za odstąpienie od czynności mężczyzna łącznie oferował policjantowi 8 100zł. Funkcjonariusz poinformował kierowcę o popełnionym przestępstwie i zatrzymał go w policyjnym areszcie.
 
We wtorek 7 marca 36-latek usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.