joomla templates top joomla templates template joomla

Totalizator dorzuci do basenu

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Aż 4 mln zł dofinansowania dostanie Świecie na budowę basenu w Przechowie. Sejmik Województwa Kujawsko - Pomorskiego w miniony piątek przyjął zmiany w Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa.

W wyniku aktualizacji, na liście znalazło się 7 nowych zadań przyjętych do dofinansowania ze środków Totalizatora Sportowego jeszcze w 2015 r. Wśród nich jest przebudowa i rozbudowa krytej pływalni w Przechowie. Do Świecia trafi aż 3,8 mln zł z ogólnej kwoty 5,4 mln przeznaczonej na wszystkie zadania w województwie. Kolejne 200 tys. zł dla naszej gminy zarezerwowano na 2016 r.

- Jesienią ubiegłego roku mieliśmy w tej sprawie wstępne deklaracje marszałka województwa. Złożyliśmy wniosek, który jak widać został bardzo dobrze oceniony, bo dzięki temu przyznano nam tak wysokie dofinansowanie – zaznacza Tadeusz Pogoda, burmistrz Świecia. Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie ukrywa też Paweł Knapik, radny sejmiku wojewódzkiego ze Świecia, który działał na rzecz przyznania dotacji.

- Sprawę udało się załatwić szybko, co na pewno z zadowoleniem przyjmą zarówno mieszkańcy, jak i władze miasta, które w tym roku planują zamknąć tę inwestycję – mówi Paweł Knapik.