joomla templates top joomla templates template joomla

Fotka z Dodą

swiecie.eu włącz . Opublikowano w Świecie kulturalne

Z pewnością świecianom spodobała się swobodna forma obchodzenia jubileuszu, jaką zaproponowała, z okazji 35-lecia istnienia, NSZZ Solidarność. Zgodnie z oczekiwaniami, prawdziwą furorę zrobiła gwiazda imprezy, Doda.

W sobotę już od 15.30 amfiteatr i park przy OKSiR tętniły zabawą. Pierwszą część festynu przygotowano z myślą o uciesze dzieci. Przez kilka godzin najmłodszych zabawiali aktorzy i klowni. W sąsiedztwie fontanny ustawiono wielką dmuchaną gąsienicę oraz dwa zamki, w których mogli się wyhasać ci, którzy nie stracili wszystkich sił podczas tańców z teatrem Vaśka.

Oczywiście wszystkie atrakcje były bezpłatne. Mocnym akcentem poprzedzającym koncert gwiazdy był turniej dla par. Trzeba było zmierzyć się m.in. w jedzeniu arbuza na czas i wiązaniu wstążki na szyi partnera. Sprawa wcale nie była prosta, bo należało to wykonać w rękawicach kuchennych. Z pewnością wieczór ten był wyjątkowy jeszcze z jednego powodu.

Jeden ze związkowców publicznie poprosił swoją wybrankę o rękę. Oświadczyny zostały przyjęte. Punktualnie o godz. 21.00 na scenie pojawiła się Doda. Swoje show zaczęła dość nietypowo, bo piosenkę z repertuaru zespołu Bajm „Nie ma wody na pustyni”.

Jeśli ktoś liczył na to, że piosenkarka, znana z ciętego języka, powie coś kontrowersyjnego, to się zawiódł. Było bardzo grzecznie, wręcz elegancko. Ci, którzy zostali w amfiteatrze nieco dłużej mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gwiazdą lub zdobyć autograf.